8 381 59290 anyksciai@lku.lt

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas, pagal kurį Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sudaro sąlygas gauti subsidiją, skirtą pirmojo šeimos būsto kredito daliai apmokėti arba pradiniam įnašui padengti.

Pagal įstatymą finansinė paskata pirmajam būstui įsigyti gali būti suteikta jaunoms šeimoms, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresnis kaip 35 metų, taip pat šeimoms, kuriose motina arba tėvas vieni augina vieną ar daugiau vaikų (įvaikių) ir yra ne vyresni kaip 35 metų.  Priklausomai nuo šeimos sudėties, subsidijos dydis siekia nuo 15 iki 30 proc. įsigyjamo turto vertės, maksimali kredito suma, nuo kurio skaičiuojama subsidija – 87 000 eur. Svarbu tai, kad subsidijuojamas būstas tose teritorijose, kur kvadratinio metro normatyvinė vertė yra bent 65 proc. mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę kvadratinio metro vertę visoje Lietuvoje. Asmuo, norintis gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, turi kreiptis į savivaldybės, kurios teritorijoje ketina įsigyti pirmąjį būstą, administraciją ir pateikti prašymą bei jame nurodytus dokumentus. Savivaldybės administracija, išnagrinėjusi prašymą, suformuoja  nustatytos formos pažymą, su kuria asmuo gali kreiptis į sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turinčią kredito įstaigą dėl kredito sutarties sudarymo.

LCKU (Lietuvos centrinė kredito unija) yra didžiausia kooperatinės bankininkystės organizacija Baltijos šalyse, ilgiausiai veikianti centrinė kredito unija Lietuvoje. 25-ios Lietuvos centrinei kredito unijai priklausančios kredito unijos yra pasirašiusios sutartis su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dėl kreditų su valstybės finansine paskata teikimo (žr. sąrašą žemiau), todėl regione būstą planuojantis įsigyti asmuo, galės patogiai ir arčiau savo namų susitvarkyti visus reikalingus dokumentus kreditui gauti.

Daugiau informacijos apie finansinę paskatą galite rasti: https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/kaip-suzinoti-kurioje-teritorijoje-jaunos-seimos-gales-isigyti-busta-ir-gauti-subsidija

Lietuvos centrinei kredito unijai priklausančios kredito unijos savo klientams teikia visas būtiniausias paslaugas – gali pasiūlyti patrauklias skolinimosi sąlygas, konkurencingas indėlių palūkanų normas, atsidaryti sąskaitą, sumokėti įmokas už komunalines paslaugas. Klientai taip pat gali naudotis internetine bankininkyste „i-Unija“ bei mokėjimo kortelėmis „MasterCard“ ir „Maestro“, kuriomis vienodai palankiomis sąlygomis galima išgryninti lėšas bet kuriame Lietuvos ar Europos ekonominei erdvei priklausančios šalies bankomate.

Šiuos kreditus išduodančių LKU kredito unijų grupės sąrašas:

 1. Anykščių kredito unija (Dariaus ir Girėno g. 5-51, Anykščiai)
 2. Centro kredito unija ( Mickevičiaus g. 40, Kaunas)
 3. Druskininkų kredito unija ( K. Čiurlionio g. 111, Druskininkai)
 4. Kooperatinė bendrovė ARKU kredito unija (Jonavos g. 30, Kaunas)
 5. Kauno kredito unija (K. Donelaičio g. 62-301, Kaunas)
 6. Kelmės kredito unija (Dariaus ir Girėno g. 21 A, Kelmė)
 7. Kėdainių krašto kredito unija (Josvainių g. 36, Kėdainiai)
 8. Kredito unija „Germanto lobis“ (Sedos g. 6, Telšiai)
 9. Kredito unija „Jonavos žemė“ (Kauno g. 6, Jonava)
 10. Kredito unija „Vievio taupa“ (Draugystės g. 19- 44, Elektrėnai)
 11. Kredito unija „Mėmelio taupomoji kasa“ (Minijos g.127, II aukštas, Klaipėda)
 12. Kredito unija Skuodo bankelis (Vytauto g. 13-33, Skuodas)
 13. Kredito unija „Tikroji viltis“ ( Petravičiaus a. 4A, Naujoji Akmenė)
 14. Kredito unija „Žemdirbio gerovė“ (Tilžės g. 128, Šiauliai)
 15. Naftininkų kredito unija (Mažeikių g. 75, Juodeikių k., Mažeikių r. sav.)
 16. Pakruojo ūkininkų kredito unija (Vytauto Didžiojo g. 47-3, Pakruojis)
 17. Panevėžio kredito unija (Topolių al. 17, Panevėžys)
 18. Plungės kredito unija (Senamiesčio a. 5, Plungė)
 19. Sedos kredito unija (Vytauto g. 14, Seda, Mažeikių r.)
 20. Šilutės kredito unija (Lietuvininkų g. 32/ Kęstučio g. 1, Šilutė)
 21. Širvintų kredito unija (Vilniaus g. 50, Širvintos)
 22. Tauragės kredito unija ( Dariaus ir S. Girėno g. 28, Tauragė)
 23. Ukmergės ūkininkų kredito unija (Vytauto g. 4-19, Ukmergė)
 24. Utenos kredito unija (Aušros g. 34-3, Utena)
 25. Vilkaviškio kredito unija (Statybininkų g. 9, Vilkaviškis)