Paskolos

Anykščių kredito unija nuo 2016 m. IV ketv. kredituoja jauną verslą su ES finansine priemone „Verslumo skatinimas 2014-2020“

Kredito unijos, kredituodamos fizinius ir juridinius asmenis iš finansinės priemonės „Verslumo skatinimas 2014-2020“ (toliau – „Verslumo skatinimas“), siekia:

 • sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms bei fiziniams asmenims pradėti arba vystyti neseniai pradėtą verslą;
 • skatinti verslumą ir savarankišką užimtumą Lietuvoje, teikiant verslo kreditus ir konsultuojant dėl verslo pradžios ar plėtros.

Maksimali kredito suma iki 25 000 Eur.

Kredito kintamų palūkanų norma nuo 3 proc.

Kreditai bus teikiami iki 2023 metų rugsėjo 30 d.

Kreditų teikimo sąlygos pasiekiamos čia (spausti čia).

Priemonę „Verslumo skatinimas“ koordinuoja Lietuvos centrinė kredito unija, o ją valdo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“.

Kreditų paskirtis. Kreditai yra skirti investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti.

Kreditai negali būti skirti esamiems kreditų gavėjų įsipareigojimams finansų įstaigoms refinansuoti, taip pat kreditų lėšos negali būti naudojamos apmokėti išlaidoms, kurioms skiriama negrąžinamoji subsidija.

Kada reikalinga paskola?

Turintiems mažas oficialias pajamas, begalinį troškimą įgyvendinti savo svajones sužlugdo bankų nelankstumas, todėl ši vertybė – išskirtinis kredito unijų privalumas.

Anykščių kredito unija savo nariams teikia paskolas buičiai pagerinti, būsto remontui ir renovacijai, baldams ir buitinei technikai įsigyti, smulkaus verslo ar ūkininko ūkio apyvartinėms lėšoms ir investicijoms, kitiems protingiems tikslams.

 • Paskolos prieinamos ir eiliniam žmogui, gaunančiam minimalias pajamas.
 • Administraciniai mokesčiai mažesni nei bankuose.
 • Paprastesnės paskolų išdavimo procedūros.
 • Didžioji dalis paskolų išduodama su kito asmens laidavimu.
 • Dažniausiai nereikia įkeisti turto, todėl išvengiama nemažai papildomų išlaidų.
 • Yra galimybė skolintis ir mažas –  28,96 – 289,62 Eur sumas.
 • Skubiu atveju, paskolą įmanoma gauti per dieną.
 • Valdybos ir paskolų komiteto nariai yra artimesni paskolų gavėjams, tad geriau supranta jų poreikius.
 • Paskola – pigiau nei išperkamoji nuoma (lizingas).

Kaip gauti paskolą Anykščių kredito unijoje?

Jeigu jau esate Anykščių kredito unijos narys, jums tik reikės užpildyti prašymą paskolai gauti, ir  pateikti savo asmens dokumentą, pateikti laidavimo paraišką ir laiduotojo asmens dokumentą,  jei skolinsintės ilgesniam nei penkerių metų laikotarpiui, paskolos grąžinimui užtikrinti teks įkeisti turtą.

Pagal LR Kredito unijų įstatymą, kredito unijos narys gali pasiskolinti ne daugiau kaip dešimteriopas jo turimo pajaus dydis. Todėl, norėdamas pasiskolinti daugiau nei 289.62 Eur, narys turi įnešti papildomus pajus, kurių dydis priklausys nuo norimos gauti paskolos sumos. Visi papildomi pajiniai įnašai nariui yra grąžinami, kai padengiama paskola arba iš šių pinigų gali būti apmokamas paskolos likutis.

Kokios rūšies paskolą imti?

Kredito unijose galite gauti įvairias paskolas, todėl labai svarbu pasirinkti labiausiai Jūsų tikslus ir gyvenimo būdą atitinkantį paskolos tipą.

Vartojimo paskola

Daiktams ar paslaugoms įsigyti skirta paskola, dažniausiai užtikrinama laidavimu ar turto įkeitimu ir grąžinama lygiomis arba mažėjančiomis įmokomis. Paskola gali būti grąžinama anksčiau termino.

Su vartojimo kredito naudojimu susijusių išlaidų skaičiavimo pavyzdys

 • Kai kredito suma 3000,00 Eur, metinė palūkanų norma 8,00 proc. terminas 60 mėn., paskolos mėnesio įmoka 61,00 Eur
 • Bendra kredito gavėjo mokama suma 3671,45 Eur
 • Bendros vartojimo kredito kainos metinė norma 8,70 proc.
 • Išlaidos, įtrauktos skaičiuojant bendrą kredito gavėjo mokamą sumą:
 • palūkanų už kreditą suma 644,45 EUR
 • administracinės išlaidos 15,00 EUR
 • lėšų išmokėjimo iš Unijos sąskaitos mokestis 12,00 EUR

 

Naudodamiesi finansavimo paslaugomis jūs prisiimate finansinius įsipareigojimus. Netinkamas finansinių įsipareigojimų vykdymas gali neigiamai įtakoti jūsų kredito istoriją, didinti skolinimosi kaštus, taip pat gali būti pradėtas priverstinis išieškojimas.

Prieš priimdami sprendimą dėl paskolos ir jos dydžio, jūs turėtumėte atidžiai įvertinti asmenines ir/ar šeimos finansines perspektyvas bei galimybes.

Verslo paskola

Paskola, labai mažoms ir mažoms įmonėms finansuoti. Priklausomai nuo to, kokiam verslui paskola suteikiama, ji gali būti grąžinama įvairiais būdais – įmokas mokant lygiomis ar mažėjančiomis dalimis arba palūkanas mokant kas mėnesį, o paskolos sumą grąžinant kelis kartus per metus.

Paskola jaunam verslui

Paskolos skirtos  labai mažoms ir mažoms įmonėms veikiančios ne ilgiau kaip 1 metus . Didžiausia paskolos suma –24.91 tūkst. eurų. Galimybė iš INVEGOS gauti 50 proc. sumokėtų palūkanų kompensavimą.

Žemės ūkio paskola

Paskola išduodama žemės ūkio technikai įsigyti, investiciniams projektams ar kitoms žemės ūkio reikmėms. Ji gali būti grąžinama įvairiais būdais – įmokas mokant lygiomis ar mažėjančiomis dalimis arba palūkanas mokant kas mėnesį, o paskolos sumą grąžinant kelis kartus per metus.

Studijų paskola

Paskola, skirta studijoms už mokslą apmokėti. Pinigai pervedami tiesiogiai mokslo įstaigai pagal nurodytus rekvizitus.

Būsto paskola

Paskola, skirta būsto pirkimui ar renovacijai. Paskola išduodama ilgesniam laikotarpiui, ją grąžinant lygiomis dalimis.

Kviečiame susipažinti su Būsto kreditavimo sutarties bendrąja dalimi Bendroji dalis

Pajaus dydžio paskola

Pajaus dydžio paskola suteikiama iš karto užpildžius prašymą. Skirta 1 mėnesio laikotarpiui.