8 381 59290 anyksciai@lku.lt
Prisijungti prie LKU kredito unijų grupės elektroninės bankininkystės sistemos „i-Unija“ galima ne tik su mobiliu e. parašu ar vienkartiniais kodais, siunčiamais SMS žinute, bet ir su kvalifikuota saugaus identifikavimo priemone „Smart-ID“.

Platų, daugiau nei 100 klientų aptarnavimo vietų tinklą vienijanti LKU kredito unijų grupė atnaujina savo internetinių paslaugų sistemą, atverdama galimybę elektroninės bankininkystės „i-Unija“ vartotojams prisijungti ir su saugaus tapatybės patvirtinimo įrankiu „Smart-ID“. Naudojantis „i-Unija“ galima atlikti visas svarbiausias finansines paslaugas: vykdyti mokėjimus, sudaryti indėlio sutartis, saugiems atsiskaitymams registruoti mokėjimo korteles.

„Daugiau nei 120 000 Lietuvos žmonių, įmonių ir organizacijų naudojasi kredito unijų – arčiausiai vartotojų esančių lietuviškų finansinių įstaigų – paslaugomis. Nors karantino metu kredito unijos liko atviros savo nariams ir klientams, vartotojų įpročiai keičiasi: vis daugiau klientų savo kasdienius finansinius reikalus atlieka internetu – naudodamiesi mūsų „i-Unijos“ sistema. Tikimės, kad suteikdami jiems galimybę prisijungti prie sistemos su kvalifikuota ir saugia „Smart-ID“ programėle, padidinsime vartotojų pasitikėjimą elektroninėmis paslaugomis ir paskatinsime dar dažniau jomis naudotis“, – sako LCKU administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Mindaugas Vijūnas.

Pasak LCKU vadovo, naudojimasis „i-Unija“ sparčiai auga. Per 2020 m. pirmąjį pusmetį vartotojai atliko daugiau nei ketvirtį milijono operacijų, kurių vertė buvo didesnė nei 106,5 mln. Eur. Dažniausiai elektroninėmis paslaugomis naudojasi jaunesni klientai, tačiau padėtį gerokai pakeitė ir karantinas: siekdami išvengti nereikalingų fizinių kontaktų, nemažai vartotojų rinkosi įvairius mokėjimus atlikti internetu.

Antra vertus, patogumas ir saugumas yra kertinės savybės kredito unijų klientams. Nebūdami tikri dėl saugumo, dalis vartotojų vis dar vengia el. bankininkystės paslaugų. Paprasta įdiegti ir nemokama galutiniam vartotojui „Smart-ID“ programėlė turėtų tapti patrauklesne alternatyva šiuo metu dažnai naudojamiems SMS žinute siunčiamiems vienkartiniams prisijungimo kodams ir mobiliam elektroniniam parašui, kuriuo negali naudotis dauguma išankstinio mokėjimo mobiliojo ryšio paslaugų vartotojų.

Kaip rodo Lietuvos bankų asociacijos atliktas tyrimas, „Smart-ID“ – populiariausia saugaus asmens autentifikavimo priemonė Lietuvoje. Ja naudojamasi daugiau nei 50 % visų prisijungimo prie el. bankininkystės atvejų. Vien per praėjusią parą su „Smart-ID“ programėle patvirtinta daugiau nei 2 milijonai, o per birželio mėnesį – daugiau nei 55 milijonai finansinių operacijų.

„Prieš kiek daugiau nei trejus metus pasiūlyta programėlė „Smart-ID“ tapo populiariausiu autentifikavimo įrankiu internete Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Mūsų šalyje šiuo metu programėlę naudoja daugiau kaip 1,28 mln., o trijose Baltijos šalyse kartu sudėjus – beveik 2,76 mln. gyventojų, – pasakoja Viktoras Kamarevcevas, programėlę sukūrusios bendrovės „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje. – Tokį populiarumą lėmė paprastas jos naudojimas, patikimumas ir saugumas. Norint naudotis programėle, tereikia turėti išmanųjį telefoną ar planšetę ir šiame įrenginyje įdiegti „Smart-ID“.“

„Smart-ID“ saugumą užtikrina technologiniai sprendimai: „padalinto rakto“ technologija, kai pilnas privatus raktas nėra saugomas nei vartotojo įrenginyje, nei serveriuose. Todėl pasinaudoti „Smart-ID“ įmanoma tik į savo įrenginį įvedus PIN kodą, kurį išskirtinai žino pats vartotojas. Beje, net ir sugebėjęs kaip nors įsibrauti į įrenginį, įsilaužėlis vis tiek negalėtų pasinaudoti „Smart-ID“, kaip ir sužinojęs PIN kodus jų negalėtų panaudoti kitame įrenginyje.

Daugiau informacijos apie prisijungimą prie el. bankininkystės su „Smart-ID“ rasite nuorodoje.

Šaltinis: https://lku.lt/2020/07/29/lku-kredito-uniju-grupes-nariai-jau-gali-naudotis-smart-id-programele/