Septynioliktus veiklos metus skaičiuojanti Anykščių kredito unija drąsiai žengia kredito unijų reformos link, kuri laukia nuo kitų metų pradžios. Šiuo metu kredito unija vienija per 2800 narių, kurių skaičius vis didėja. Veikdama Utenos apskrityje, Anykščių kredito unija per visą veiklos laikotarpį dirbo sąžiningai ir veikė pelningai.

Pastaruoju metu pastebimas, kad žmonės vis dažniau kreipiasi į kredito unijas ir naudojasi jų teikiamomis finansinėmis paslaugomis. Vienas pagrindinių kredito unijų skirtumų – tai vietinės finansinės institucijos, veikiančios tik apibrėžtame regione. Veikdamos konkrečiame regione, unijos geriau išmano vietinio verslo specifiką, galimybes ir riziką, todėl dažniau skolina verslui, kuriam didieji bankai paskolos nesuteikia.

Kalbėdama apie unijos teikiamas paslaugas, Anykščių kredito unijos administracijos vadovė Birutė Visminienė teigė, kad unijos paslaugomis aktyvia naudojasi ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys. Vadovė akcentavo, kad unija aptarnauja apie 60 klientų, kurie dar nėra kredito unijos nariai.

Šiemet 95-ąjį kartą pirmąjį liepos šeštadienį buvo švenčiama Tarptautinė kooperacijos diena, reikšminga ir visam kredito unijų sektoriui, kuris savo veikloje vadovaujasi kooperacijos principais. Kredito unijos vadovė B. Visminienė įsitikinusi, kad vienas svarbiausių kooperacijos principų, kuriuo savo veikloje vadovaujasi Anykščių kredito unija, yra kuo didesnė ir efektyvesnė nauda nariui, o ne pelno siekimas.

„Juk kredito unijos – tai žmonių sukurti bankeliai, kuriuose didžiausias dėmesys ir nauda turi būti skiriama nariui. Stengiamės dirbti dėl savo narių gerovės, siūlydami jiems aukštesnes indėlių bei mažesnes paskolų palūkanų sąlygas. Ypač vertiname savo narius, kurie yra ne tik ištikimi klientai, tačiau ir pilnateisiai unijos savininkai“ – tvirtina B. Visminienė.

Norime atkreipti esamų ir būsimų narių dėmesį, kad Anykščių kredito unija, kaip ir bankai, kelia klientui vienodus teisės aktų nustatytus reikalavimus, todėl tiek bankų, tiek kredito unijų reikalavimai klientams reikšmingai nesiskiria. Lyginant su kitomis finansų institucijomis, kredito unija neretai operatyviau priima sprendimus ir lanksčiau atsižvelgia į kliento individualius poreikius pagal konkrečią situaciją. Taip pat Anykščių kredito unijoje galima konsultuotis finansiniais klausimais, o finansų specialistai, išsiaiškinę Jūsų poreikius, padės priimti palankiausią sprendimą.

Nuo 2000 m. savo veiklą vykdanti Anykščių kredito unija priima indėlius, išduoda įvairias paskolas, priima įvairius mokesčius, teikia paskolas naujai besikuriantiems verslams, taip pat suteikia paramą rajono bendruomenėms bei įvairiems renginiams.

Atlikus turto kokybės vertinimą, kredito unijos turto vertė siekia daugiau nei 11 mln. eurų. Anykščių kredito unija yra sukaupusi virš 406 tūkst. eurų rezervinio kapitalo ir per 200 tūkst. eurų tvarių pajų. Iš viso pajinis kapitalas sudaro 651,30 tūkst. eurų.